Muži kvůli lenosti ukousl paži aligátor. Nešťastník pak bez ruky bloudil tři dny v močálu

2 měsíce starý 26

Merdův příběh zní jako vyprávění z dobrodružného filmu, jeho průběh byl ale naneštěstí syrově skutečný. Všechno to začalo, když se šel muž projít do oblasti Myakka City. Poblíž tamního jezera se totiž ztratil.

Po chvíli Merda zadoufal, že zpátky na správnou cestu by se mohl dostat na druhé straně jezera. Jenže se mu nechtělo vodní plochu obcházet. Rozhodl se proto jezero přeplavat. Právě tato lenost ho později stála paži.

„Nebylo to nejchytřejší rozhodnutí, jaké může kluk z Floridy udělat. Ohlédl jsem se a viděl jsem po své pravé ruce aligátora. Plaval jsem, jenže sevřel moji paži,“ vzpomíná Merda, který se o své zkušenosti ze 17. července teď podělil s televizí CBS.

Aligátor muži utrhl ruku, to mu ale nestačilo. Merda tak rozehrál zoufalý boj o život. „Zvíře mě tahalo pod vodu, třikrát. Když aligátor přišel po třetí, nakonec se otočil a odplaval i s mojí rukou,“ řekl Floriďan.

Tři dny v močálu

Pro zkrvaveného muže ale trápení v tu chvíli nekončilo. Stále totiž nevěděl, kde přesně se nachází. Z krátké procházky se tak rázem vyklubala třídenní bitva o přežití. Merda strávil desítky hodin v lese a bažině, kde se snažil i přes své zranění najít cestu domů.

„Nic nevidíte. Všechno je tak vysoké, víte co tím myslím? Občas jsem měl pocit, že bloudím v kruhu. Tak jsem začal sledovat slunce a věci, které jsem mohl vnímat,“ vzpomínal jednoruký muž.

Po třech dnech hrůzy Merda narazil na plot, za kterým spatřil cizího muže. „Zavolal jsem: ‚Hej, potřebuju pomoc.‘ Odvětil: ‚Co to děláš?‘ A já na to: ‚Aligátor mi ukousl ruku,‘“ řekl Merda novinářům. Překvapený muž Merdovi pomohl. Jednoruký dobrodruh si teď zvyká na život z jiné perspektivy. A především ostatním radí, aby nechali aligátory na pokoji.

Zdroj