Na 27 místech v Česku padly teplotní rekordy. V Českých Budějovicích naměřili 16,3 stupně

před 2 měsíce 65

Teplotní rekordy pro 15. únor ve čtvrtek padly na 27 ze zhruba 165 meteorologických stanic, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Českých Budějovicích - Rožnově, kde naměřili 16,3 stupně Celsia. Na facebooku o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadprůměrné teploty vydrží i v dalších dnech.

Praha 18:39 15. února 2024

ilustrační foto

V Hradci Králové byl naměřen nový teplotní rekord 12,8 stupňů (ilustrační fotka) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rekordy padaly hlavně na jihu a východě Čech a také v Moravskoslezském kraji. Nové maximum mají třeba v Borkovicích na Táborsku, kde ve čtvrtek bylo 14,8 stupně.

V Plzni - Bolevci má nový rekord hodnotu 14,6 stupně, v Českém Krumlově - Přísečné je to 14,3 stupně, ve středočeských Nedrahovicích 14,2 stupně a stanice Město Albrechtice na Bruntálsku zaznamenala 14,1 stupně Celsia.

Velmi teplý bude také víkend, ačkoliv se teploty během něj budou postupně snižovat. V pátek by odpoledne mělo být deset až 14 stupňů, v sobotu osm až 12 stupňů a v neděli sedm až 11 stupňů.

Teplotní rekordy padaly také minulý týden. Například v sobotu 10. února to bylo asi na třetině stanic. V noci na neděli pak rekordy zaznamenala naprostá většina stanic. Na některých místech meteorologové naměřili nejteplejší únorovou noc v historii měření.

Celkově byl začátek února v Česku nejteplejší za více než 100 let. Na vybraných stanicích dosáhla v první únorové dekádě průměrná teplota 6,7 stupně Celsia.

ČTK

Přečtěte celý článek