Na 500 vojáků z Ruska a Běloruska se účastní cvičení. Země chtějí vytvořit výcviková střediska

2 měsíce starý 10

Do ruského Povolží v úterý dorazí příslušníci běloruských speciálních složek. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. Do druhé poloviny příštího týdne se tam budou účastnit společného cvičení ruských a běloruských ozbrojených sil. Souběžně s ním mají příští týden začít i další manévry na území Běloruska.

Moskva 9:41 9. března 2021 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští vojáci při cvičení | Foto: Yuri Smityuk/TASS | Zdroj: Reuters

Cvičení, které v úterý začíná na jihu evropské části Ruska, se podle Moskvy zúčastní 400 ruských vojáků a asi sto kusů techniky. Bělorusko vyšle necelou stovku výsadkářů.

Běloruská novinářka půjde za článek o smrti aktivisty do vězení. Napsala, že v krvi neměl alkohol

Číst článek

Moskva a Minsk zesílily spolupráci po loňských masových protestech v Bělorusku, které tam vypukly v srpnu po prezidentských volbách. Společné akce ruských a běloruských ozbrojených sil se teď mají podle Kremlu konat téměř každý měsíc.

Rusko a Bělorusko se minulý týden dohodly, že vytvoří tři společná výcviková centra pro vojáky. Dvě z nich mají být u hranic s Litvou a Polskem.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj