Na Aljašce se zřítil vrtulník. Při havárii zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner

3 měsíce starý 18

Záchranná služba dostala v sobotu ve 22 hodin tamního času zprávu o tom, že se vrtulník s posádkou nevrátil z výpravy, a že se v blízkosti ledovce Knik glacier nachází trosky. Při neštěstí zemřelo pět lidí, jednoho člověka odvezli záchranáři ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Nepřežil ani pilot stroje.

Na webových stránkách pak aljašští policisté zveřejnili jména obětí, mezi nimi právě 56letého českého občana Petra Kellnera. Mezi mrtvými by měl být i další muž z Česka, padesátiletý Benjamin Larochaix.

Vrtulník Airbus AS350B3 ve vlastnictví společnosti Soloy Helicopters of Wasilla se zřítil zhruba 80 kilometrů východně od města Anchorage. Nehodu bude podle policistů vyšetřovat Národní rada pro bezpečnost dopravy Spojených států amerických (NTSB). Nad místem platilo také omezení letu, to už ale bylo zrušeno.

Podle New York Times jsou podobné výpravy za adrenalinovým lyžováním v nedotčené přírodě spojené se značným rizikem, ale i vysokými cenami. Kellner měl být jejich častým účastníkem.

PPF vlastní Home Credit nebo O2

Úmrtí podnikatele potvrdila mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny.

„Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,“ uvedla Tkadlecová.

Kellner je majoritním vlastníkem investiční skupiny PPF Group, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech. Vlastní například většinově Home Credit, která poskytuje ve světě spotřebitelské půjčky. Podle loňského žebříčku časopisu Forbes vlastnil majetek ve výši 293 miliard korun. PPF uplynulý rok ukončila akvizici společnosti Central European Media Enterprises (CME) a ovládla mimo jiné televizní skupinu Nova. Spadá do ní ale i operátor O2, Škoda Transportation Services nebo Air Bank a vlastní aktiva ve výši přes 48,6 miliard eur.

Zdroj