Na boj s korupcí vláda kašle. 👎 Chtěli jsme ve Sněmovně projednat důležité protikorupční zákony. V úrovni těchto zákonů jsme tot...

3 měsíce starý 13
Na boj s korupcí vláda kašle. 👎
Chtěli jsme ve Sněmovně projednat důležité protikorupční zákony. V úrovni těchto zákonů jsme totiž zatím nejhorší v Evropě. Jenže poslanci z ANO, SPD a KSČM to odmítli. Přítomná ministryně Benešová ani nevystoupila. Babiš nedorazil. ČSSD ani nepředstavila své stanovisko. Přitom si sama vláda dala boj s korupcí do programového prohlášení!

Zatím ale vláda neudělala v těchto oblastech vůbec nic. Na své sliby o ochraně oznamovatelů korupce vykašlala. Regulace lobbingu se táhne. Stejně tak žádným způsobem neřešila zákonem stanovené podmínky pro transparentní výběr soudců nebo funkční období státních zástupců, které Skupina evropských států proti korupci GRECO výslovně uvedla ve svých doporučeních.

Naší snahou je naopak prosadit taková opatření, která korupci nedovolí. Chceme transparentní a jednotná pravidla pro výběr soudců, posílit nezávislost státních zástupců a zvýšit vymahatelnost práva v oblasti střetu zájmů veřejných funkcionářů. Je také třeba řešit reformu antimonopolního úřadu nebo ochranu oznamovatelů korupce.

Ale my se nevzdáme. Budeme dál bojovat za vymahatelnost práva a právní stát. A když se to nepodaří teď, podaří se to v příštím volebním období! 😉

Zdroj