Na Floridě identifikovali poslední oběť zříceného výškového domu

1 měsíc starý 11

V Miami se částečně zřítil dvanáctipatrový dům Foto: Marco Bello, Reuters

Na Floridě identifikovali poslední oběť zříceného výškového domu

Pátrání po pohřešovaných v troskách oficiálně skončilo minulý pátek. Na místě ale ještě zůstávali forenzní technici. Úřady tehdy podle agentury AP odmítly potvrdit, zda již našly nejspíš poslední chybějící ostatky, nebo ještě stále pátrají po těle pohřešované Estelle Hedayaové. Agentura AP v úterý napsala, že mladší bratr čtyřiapadesátileté Hedayaové potvrdil, že poslední oběť byla identifikována.

Příčina zřícení budovy zatím stále není jasná, přestože podle odborného posudku z roku 2018 měla vážné závady. V budově bylo 135 bytových jednotek.

Záchranáři nacházeli v troskách přeživší jen v prvních hodinách po pádu budovy. Pátrací práce navzdory hrozbě pádu dosud stojící části budovy pokračovaly celkem měsíc. Postup komplikoval požár, který vypukl pod sutinami, ale také vysoké teploty nad 35 stupňů, sluneční žár odrážející se od betonu a silné deště způsobené nedalekou tropickou bouří Elza. Jediným důvodem pro opuštění místa byly blesky.

Záchranné týmy prošly přes 14 tisíc tun rozbitého betonu a výztuží, dokud neprozkoumaly všechny možnosti. Hasiči na místě sloužili dvanáctihodinové směny a spali přímo mezi troskami.

podpis
Zdroj