Na hraničních přechodech v Plzeňském kraji dnes nejsou fronty

2 měsíce starý 18

foto Cedule označující Německo na česko-německém hraničním přechodu. Ilustrační foto.

Folmava (Domažlicko) - Na hraničních přechodech v Plzeňském kraji nejsou dnes žádné fronty pendlerů dojíždějících za prací do Bavorska. Klid je i na Folmavě na Domažlicku, kde byly v pondělí tříkilometrové kolony. Nikde nejsou žádné komplikace, všude je plynulý provoz bez front, řekla ČTK policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Na německé straně Folmavy a v Železné Rudě na Klatovsku dnes pokračují bezplatné rychlotesty českých pendlerů. "Od rána (od 05:00) jich tu bylo zhruba 500, jde to rychle," řekla ČTK v 07:15 německá policistka. Dohlížela na parkování, rozestupy a nošení roušek na parkovišti před testovací stanicí na německé straně Folmavy, která patří pod město Furth im Wald. Větší fronty očekává zase v pondělí, kdy přijíždí do firem nejvíce Čechů včetně těch, kteří v Německu zůstávají přes týden.

Na parkovišti vedle odběrového místa čekalo zhruba 20 českých aut na výsledek antigenních testů, který lidé dostali do 20 minut. Poté pokračovali v jízdě do práce. Hned za hranicí je prověřují policejní kontroly. Organizace testování je podle nich velmi dobrá.

Na české straně dohlížejí na provoz na hranici policisté ve dvou vozidlech.

Zdroj