Na italském ostrově Ischia se po sesuvu půdy pohřešuje 13 lidí včetně kojence

3 měsíce starý 25

V přístavním městě Casamicciola na italském ostrově Ischia se po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm pohřešuje 13 lidí. Informovala o tom v sobotu agentura ANSA.

Foto: Ciro De Luca, Reuters

Jeden z poničených domů na ostrově Ischia. Oblast postihl sesuv půdy

Článek

Proud bahna smetl několik domů, v moři pak skončily desítky zaparkovaných aut a mikrobusů. Ostrov Ischia proslavily termální lázně, do kterých jezdí i čeští turisté.

Přístav, který zajišťuje trajektové spojení se světem, je nyní uzavřen. Ulice lemují zdevastované vozy, bahno a sutiny. Střední a jižní Itálii dnes sužují silné bouřky.

Mezi pohřešovanými je rodina složená z manželského páru a kojence, ale také 25letá žena ze dvou domů zničených bahnem. Agentura ANSA zmiňuje ještě jednu rodinu s dvěma dětmi. Někteří lidé uvázli v místním hotelu Terme Manzi bez elektřiny.

Zemětřesení na Ischii: záchranáři vyprostili ze sutin tři bratry

Evropa

K několika domům v nejvíce zasažené oblasti je možné se dostat pouze úzkými a nepropustnými ulicemi, a tak je záchranáři zatím nemohli všechny zkontrolovat a zjistit skutečný rozsah škod.

Úřady požádaly místní obyvatele, aby zůstali doma a nekomplikovali záchranné práce. Doprava na mnoha silnicích na ostrově byla zablokována.

Do města Casamicciola okamžitě dorazilo několik hasičských týmů, které se snaží dostat do zatím odlehlých míst na různých místech sesuvu. Na místě pomáhají také potápěči a námořníci.

Ischia je největším ostrovem v Neapolském zálivu. Na sopečném ostrově o rozloze 46 kilometrů čtverečních žije celoročně zhruba 63 tisíc lidí, v létě jich tam je více než 200 tisíc.

Související témata:

Ischia

Sesuv půdy

Zdroj