Na Labi místy platí ohrožení, meteorologové nadále varují před povodněmi

před 3 měsíce 87

před 10 mminutami|Zdroj:

ČHMÚ

Na třetím stupni povodňové aktivity zůstávalo v úterý ráno Labe ve Stanovicích a na přehradě Les Království. Ve Vetřevi platil druhý stupeň, stejně jako na Jizerce v Bakově nad Jizerou. Další stanice a toky převážně v severovýchodních Čechách jsou dle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na prvním stupni povodňové aktivity. Výstraha trvá do úterního večera.

Ve Stanovicích hladina Labe před úterní šestou ranní přesahovala 330 centimetrů, ohrožení tu meteorologové vyhlašují při 305 centimetrech. Na přehradě Les Království se hladila pohybovala kolem 190 centimetrů, třetí stupeň platí, je-li nad 180 centimetry.

Ve Vetřevi Labe během noci kleslo na druhý stupeň, dle modelové předpovědi by na něm mělo zůstat až do čtvrtka. Rovněž na druhém stupni je Jizera v Bakově nad Jizerou, ještě v úterý dopoledne by ale hladina by ale měla dle předpovědi záhy klesnout na stupeň první a ještě během úterního dopoledne i pod něj.

Několik dalších stanic na Labi, Divoké a Tiché Orlici a Cidlině zůstává na prvním stupni povodňové aktivity. Většinou jde o stanice v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, bdělost ale platí také na Mrlině ve Vesteci a Labi v Kostelci nad Labem ve Středočeském kraji. Také v Litoměřicích v kraji Ústeckém platí první stupeň.

Výstraha ČHMÚ před vysokým stupněm nebezpečí v souvislosti s povodněmi platí do úterního večera ve východní části Libereckého kraje, na severu kraje Královéhradeckého a v severním cípu Středočeského kraje. Mírnější varování meteorologové vydali pro zbytek Královéhradeckého kraje a okolí Poděbrad a Žamberka ve Středních Čechách, respektive Pardubickém kraji.

Přečtěte celý článek