Na místě stavby dalšího úseku D6 jsou archeologické nálezy

2 měsíce starý 14

foto Na místě stavby dalšího úseku D6 u Krupé na Rakovnicku jsou archeologické nálezy, pokračuje zde výzkum (na snímku z 2. března 2021). Stavba dálnice by měla začít v červenci.

Krupá (Rakovnicko) - Na místě stavby dalšího úseku dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku jsou archeologické nálezy, pokračuje zde výzkum. Stavba dálnice by měla začít v červenci, tedy v již dříve plánovaném termínu. Záležet ale bude na průběhu vypsaného tendru na práce i na množství a typu archeologických nálezů. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Na místě stavby dalšího úseku D6 u Krupé na Rakovnicku jsou archeologické nálezy, pokračuje zde výzkum (na snímku z 2. března 2021). Stavba dálnice by měla začít v červenci. "Již v rámci zjišťovacího výzkum bylo nalezeno 1609 artefaktů. Nejpočetněji byl zastoupen soubor mazanice, celkově zhruba v počtu 736 kusů. Následovala atypická keramika, která čítala 472 kusů," uvedl Buček. Nálezy jsou z různých období, od neolitu přes dobu bronzovou až po novověk.

Při zjišťovacím výzkumu odborníci pomocí sond vytipovali čtyři plochy s nálezy, jejich celková velikost je 61 čtverečních metrů. Nyní na nich budou pokračovat v takzvaném záchranném výzkumu pracovníci České společnosti archeologické.

Více než šestikilometrový úsek D6 u Krupé by měl být hotov v roce 2024. Hodnota zakázky je zhruba 1,9 miliardy korun. Loni v listopadu ŘSD zprovoznilo dva dostavěné úseky D6 na Rakovnicku, a to obchvat Řevničova a úsek Nové Strašecí - Řevničov. Ve středních Čechách nyní zbývá dostavět tři části D6, kromě úseku u Krupé ještě části u Hořesedel a Hořoviček.

Zdroj