Na místo investice do kampaně koalice Spolu nakoupila a rozdá 30 000 českých respirátorů

1 měsíc starý 178

Lídři koalice SPOLU – Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka | FOTO: archiv SPOLU

Třicet tisíc respiráturů české výroby nakoupila koalice Spolu. Všechny postupně rozdá potřebným. Šéfové koaličních stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL se rozhodli respirátory nakoupit za peníze, které by utratili za březnovou kampaň.

„Minulý týden jsme v Olomouckém kraji rozdali 6000 respiratorů FFP2, tento týden další 2000 ks a do celé ČR putuje od koalice Spolu dalších 30 000 respirátorů FFP2 od českého výrobce. Snažíme se konkrétně pomoci, lidem co pomoc potřebují, ale i nákupem od našich výrobců,“ informoval Marian Jurečka, šéf KDU-ČSL.

„Matky samoživitelky, senioři a další lidé nemají peníze na kvalitní respirátory, které vláda nařizuje nosit. Proto jsme se rozhodli pomoci. Konkrétní pomoc je dnes to nejdůležitější,“ uvedl Petr Fiala, předseda ODS.

„Současná krize nejvýrazněji dopadá na ty sociálně nejslabší. Vyspělost státu se pozná také podle toho, jak se dokáže postarat o ty nejzranitelnější. Respirátory FFP2 nejsou zadarmo, ochrana, kterou poskytují proti šíření zákeřného onemocnění, je však nevyčíslitelná. I proto jsme se rozhodli nenechat na holičkách lidi, pro které může představovat každodenní nákup respirátorů citelnou položku rodinného rozpočtu. Je nejvyšší čas na účinnou pomoc, na činy místo slov,“  vysvětlila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09.

Zdroj