Na Moravě kvůli sněhu kolabuje doprava

1 týden starý 5

Ucpaný kopec u Mohelnice Foto: ŘSD

Na Moravě kvůli sněhu kolabuje doprava

Nesjízdné jsou dnes od brzkých ranních hodin kvůli ledovce dvě silnice v Olomouckém kraji. „Problémy jsou aktuálně na silnici I/35 ve směru z Mohelnice na Studenou Loučku. Úsek je zcela nesjízdný pro nákladní dopravu, pro osobní s maximální opatrností. Nákladní doprava stojí také na silnici I/46 v kopci mezi Šternberkem a Moravským Berounem,“ informovala krajská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Komplikace jsou i na hraničních přechodech směrem na Slovensko, například ve Starém Hrozenkově na silnici I/50. Tvoří se tam kolony kamionů, které mají přes osm kilometrů.

Opatrní musí být i řidiči na Vysočině. V noci na čtvrtek napadlo i několik centimetrů sněhu, někde chumelilo i ráno. Sypače jezdily v celém kraji. Policie zaznamenala od 05:00 šest dopravních nehod, byly bez zranění.

„Některé silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, jsou pokryté vrstvou sněhu a mohou být také zledovatělé,” uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.Problémy ráno řidiči hlásili policii na tahu I/38 u obce Želetava, z okolí Nového Města na Moravě, kde blokoval silnici kamion, na silnici II/405 u Brtnice nebo z tras Červená Hospoda - Stařeč na Třebíčsku a Velká Bíteš – Křoví na Žďársku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj