Na nádraží v Šumperku napadl mladík bezdomovce, jeden na následky zranění zemřel

2 měsíce starý 19

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Šumperk - V Šumperku u nádraží napadl a okradl podle kriminalistů mladistvý dva bezdomovce. Jeden z nich, pětapadesátiletý muž, na následky zranění zemřel. Policisté podezřelého mladíka zadrželi. Kriminalisté ho obvinili z těžkého ublížení na zdraví a krádeže, bezdomovce totiž při útoku také okradl. ČTK o tom informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Mrtvého bezdomovce našli lidé v blízkosti šumperského autobusového nádraží v pátek 9. července.

Pitva prokázala, že zemřel na následky zranění způsobené někým dalším. Kriminalisté začali pátrat po útočníkovi, ve čtvrtek minulý týden mladistvého zadrželi. "Je obviněný, že ve čtvrtek 8. července 2021 v nočních hodinách v Šumperku fyzicky napadl dva muže bez domova a jednoho z nich navíc okradl o mobilní telefon, cigarety a menší hotovost. Jeden z poškozených, pětapadesátiletý muž na následky zranění zemřel," uvedl policejní mluvčí.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět pro jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval. Vzhledem k věku podezřeléjo mu hrozí poloviční trestní sazba, tedy čtyři až osm let, dodal Hejtman.

Zdroj