Na Netflixu bude možné streamovat filmy distribuce Sony Pictures

1 měsíc starý 11

foto Logo placené internetové televize Netflix. Ilustrační foto.

New York - Internetová televize Netflix uzavřela pětiletou dohodu se Sony Pictures Entertainment na domácí streamování filmů této americké distribuce, například dalších snímků ze série Spider-Man. S odvoláním na společné oznámení dotčených firem o tom jako první informoval list The Wall Street Journal (WSJ). Hodnota dohody nebyla zveřejněna.

Podle deníku WSJ, který se odvolává na obeznámené zdroje, může tato hodnota každoročně vystoupat na několik stovek milionů dolarů a za celou dobu přesáhnout jednu miliardu dolarů. Konečná částka bude zčásti záviset na tom, jak vysoké tržby filmy přinesou při uvedení do kin.

K filmům, jež Sony Pictures uvede v roce 2022, bude mít Netflix přístup jako první. Internetová televize se zavázala, že odebere určitý počet těchto snímků. Přístup ale bude mít i k těm starším.

Mezi filmy, které se Sony chystá představit, se počítá s pokračováním řady Spider-Man a s dalšími snímky inspirovanými hrdiny studia Marvel. Právě ty byly pro Netlix jedním z hlavním popudů uzavřít dohodu se Sony Pictures. Netflix měl dříve tento obsah od firmy Walt Disney, která jej ale přesunula do své streamovací služby Disney+.

Netflix při zveřejnění hospodářských výsledku za čtvrté čtvrtletí koncem ledna informoval, že má zhruba 203 milionů uživatelů, tedy přibližně dvakrát tolik co služba Disney+.

Zdroj