Na Novém Zélandu utrpěl zranění český profesionální potápěč. Za ‚pupeční šňůru‘ jej stáhl lodní šroub

2 dny starý 5

V novozélandském Aucklandu utrpěl tento týden vážné zranění český profesionální potápěč, který prováděl údržbu trajektu v místním přístavu. Informoval o tom server New Zealand Herald, podle něhož muže vtáhl pod hladinu lodní šroub poté, co posádka zapnula motor. Úřady nehodu vyšetřují.

Auckland 8:25 26. května 2023

V novozélandském Aucklandu utrpěl tento týden vážné zranění český profesionální potápěč, který prováděl údržbu trajektu v místním přístavu (ilustrační foto) | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Manželka zraněného řekla, že podle dostupných informací muž zřejmě vylézal z vody, když ho stáhla zpět „pupeční šňůra“ - hadice přivádějící pod vodu mimo jiné vzduch.

Potápěč se při pokusu o záchranu ženy z potopeného auta spustil do mrazivých vod Niagarských vodopádů

Číst článek

„Zjevně někdo nastartoval motor a vtáhlo ho to pod hladinu. Myslím, že jeho pupeční šňůra se omotala kolem lodního šroubu,“ popsala. Do vody za ním skočili kolegové a vytáhli ho.

New Zealand Herald uvedl, že muž, který se komerčnímu potápění v Aucklandu věnuje už roky, utrpěl zlomeniny pěti žeber, má řezné a tržné rány a v současné době je na jednotce intenzivní péče.

Ve středu podstoupil operaci a lékaři očekávají, že se zotaví. „Vzhledem k okolnostem se všichni doktoři shodují, že je zázrak, že to zvládl, protože většinou něco takového nepřežijete,“ řekla manželka zraněného.

ČTK

Zdroj