U Vlastce na Písecku se v úterý odpoledne téměř srazily protijedoucí vlaky. Zastavily jen 52 metrů od sebe, nikdo nebyl zraněn. Kvůli vyšetřování je omezený provoz na trati mezi Pískem a Táborem. Spěšný vlak minul návěstidlo zakazující jízdu. Oznámila to jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová a mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle webu Českých drah byl provoz po 20.30 obnoven.

Vlastec 20:26 28. března 2023

Kvůli situaci se automaticky spustily i závory na okolních železničních přejezdech (ilustrační foto) | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

Podle Drážní inspekce spěšný vlak jedoucí z Milevska do Strakonic v 15.55 nedovoleně odjel z železniční stanice Vlastec na Písecku, minul návěstidlo zakazující jeho jízdu, poškodil výhybku a vjel na trať, po které jel v opačném směru spěšný vlak.

„Dle informací z šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události zastavili strojvedoucí vlakové soupravy ve vzdálenosti 51,9 metru od sebe,“ uvedl Drápal.

Kvůli situaci se automaticky spustily i závory na okolních železničních přejezdech. Proto byl také omezený provoz na vozovce 138 z Písku do Zvíkovského Podhradí.

Jck - Mimořádnou událost aktuálně vyšetřují kriminalisté z Písku. Na železniční trati Písek - Milevsko mohlo dojít k závažné nehodě. Dva vlaky jely proti sobě, zastavily jen na pár desítek metrů. Automaticky se spustily závory okolních přejezdů. Nikdo nebyl zraněn. #policiejck

18:07 – 28. 03. 2023

11 96

„Zatím není jasné, zda událost způsobila technická závada, nebo se jednalo o lidské selhání. Přesnější příčina vzejde až z probíhajícího vyšetřování,“ uvedla policejní mluvčí odpoledne.

Podle vyjádření Českých drah na twitteru oba strojvedoucí vlaky zastavili. „Nikomu se nic nestalo, všichni cestující jsou v pořádku,“ uvedly České dráhy. Provoz na trati byl zastaven a událost se vyšetřuje. Vlaky byly dočasně nahrazeny náhradními autobusy.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Na Písecku se téměř srazily vlaky, dělilo je od sebe 52 metrů. Inspekce vyšetřuje, jestli šlo o lidskou chybu

  2. Vojenský expert: Strategický význam Bachmutu je sporný. Pomáhá ale Ukrajincům vyčerpávat ruské síly

  3. Hokejisté Třince porazili Spartu 5:1 a vybojovali účast v semifinále extraligy, čekají je Pardubice

  4. ONLINE: USA podporují zřízení zvláštního tribunálu. Má soudit Rusko za agresi na Ukrajině

  5. Bez vlajek, hymny a národních barev. Mezinárodní olympijský výbor je pro návrat sportovců z Ruska

  6. Vícenásobný zelený záblesk západu Slunce. Snímek fotografů z Česka a Slovenska se stal fotkou dne NASA

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme