Na pražském hlavním nádraží přibyl na sedmém nástupišti výtah pro cestující. Od něj se lidé dostanou bezpečně na Žižkov, nebudou tak už muset přecházet přes koleje. Vyplývá to z informace zveřejněné na facebookovém profilu pražské integrované dopravy (PID). V současné době pokračuje rovněž výstavba podchodu a výtahu, který bude ústit v žižkovské Seifertově ulici. Dokončeny mají být letos v srpnu.

Praha 23:51 8. ledna 2021

Několik desítek lidí v Česku zbytečně každý rok zemře, když si zkracují cestu přes koleje | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

„Jedná se o provizorní řešení do doby, než bude vybudován podchod a výtah na Žižkov. Ten se stále ještě staví,“ potvrdila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

K novému výtahu na sedmém nástupišti se lidé dostanou severním podchodem z nádražní haly. „Výtah vás odveze do podzemní chodby, kterou se dostanete pod kolejemi hlavního nádraží k dalšímu výtahu, a ten vás vyveze na povrch. Dál už je to po provizorním pěším koridoru jen kousek směrem k náměstí Winstona Churchilla,“ píše se na facebookovém profilu PID.

Stavbu podchodu a výtahu do Seifertovy ulice zahájila správa v loňském roce, vyjde na 219,55 milionu korun. Práce zahrnují také přeložky kolejí, kabelového kolektoru, vodovodu a kanalizace a úpravy trakčního vedení.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Na pražském hlavním nádraží přibyl výtah. Umožní lidem projít na Žižkov bez přecházení kolejí

  2. Mladíci vzdorovali hodinu. O výhře Liverpoolu nad zdecimovanou Aston Villou rozhodli Mané se Salahem

  3. Česko podporuje výzvu Evropské unie k propuštění aktivistů v Hongkongu, uvedl Petříček

  4. Šéf Asociace krajů, hejtman Kuba chce obnovit zákaz návštěv v nemocnicích. Obává se zátěže zdravotníků

  5. Singapur poslal do vězení nakaženou, která zatajila kontakty. Odsedí si pětiměsíční trest

  6. Ve věku 81 let zemřel Antonín Linhart, folkový a trampský kytarista, zpěvák a písničkář

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme