Nejméně čtyři lidé zahynuli při pádu letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě Sibiře, další jsou zraněni. S odvoláním na místní úřady o tom v sobotu informují ruské agentury Interfax a Ria Novosti. Podle zdroje agentury TASS zemřelo až devět lidí. Letoun, na jehož palubě podle této agentury cestovalo 19 osob, se zřítil nedaleko letiště Tanaj. Příčinou havárie byla porucha jednoho z motorů, uvedla Ria Novosti.

Moskva 10:41 19. června 2021

Dvoumotorový letoun L-410 (ilustrační foto) | Foto: Aleksandr Markin | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 2.0,©

Posádka za letu nahlásila poruchu jednoho z motorů, proto se rozhodla vrátit na letiště. Stroj ale zavadil křídlem o koruny stromů a zřítil se, popsal TASS.

Šéf dobrovolné organizace pro spolupráci s armádou DOSAAF v Kemerovské oblasti Viktor Šemochanov agentuře TASS sdělil, že letoun byl v dobrém stavu a podnikl čtvrtý let za den. Na palubě bylo podle něj 17 parašutistů a dva členové posádky. Jiné zdroje hovoří až o 24 lidech na palubě.

„Podle mých informací dva členové posádky a sedm parašutistů zemřelo,“ řekl Šemochanov.

Agentura Reuters informuje s odvoláním na místní zdravotnickou záchrannou službu také o čtyřech těžce zraněných. Další lidé jsou podle dostupných informací zraněni lehce.

Dvoumotorový letoun L-410 patřil podle agentury TASS polovojenského spolku DOSAAF. Ten sehrává v Rusku podobnou roli jako v komunistickém Československu Svazarm. Výrobcem letadel L-410 je česká společnost Let Kunovice.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Na Sibiři se zřítilo letadlo s parašutisty. Na palubě cestovalo 19 lidí, počet zemřelých není jasný

  2. Brioška je královna a slastně hřešila s mandlovým croissantem. Upečte si ji

  3. Našly na nás recept, lituje Hejdová prohry s Francií. O postup zabojují basketbalistky s Chorvatskem

  4. Hořící kamion v úseku s omezením uzavřel dálnici D1 u Domašova

  5. Šprechty v plném počtu. Ke stému výročí narození Felixe Holzmanna vychází sbírka jeho scének

  6. ONLINE: Nových případů covidu je stále méně. Situace se podobá loňským prázdninám

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme