Na slunečné počasí si v Česku počkáme. V pátek navíc začne sněžit

5 měsíce starý 22

Ve středu očekávejme převážně oblačno až zataženo, ojediněle se mohou objevit mrznoucí mlhy. Během dne bude místy polojasno. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají ke 3 až 7 °C, v tisíci metrech na horách se budou pohybovat kolem 1 °C.

Také ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy a mrholení. Nejnižší noční teploty klesnou ke 2 až -2 °C, při malé oblačnosti, zejména na jihozápadě, až k -5 °C. Během dne se teploty budou pohybovat mezi 0 až 4 °C, na východě Čech meteorologové naměří až 8 °C.

V pátek si s sebou nezapomeňte vzít deštníky. Podle meteorologů se mohou objevit dešťové přeháňky, které budou postupně přecházet ve sněžení. „V jihovýchodní polovině území v polohách nad 300 metrů se může tvořit nová sněhová pokrývka mokrého sněhu,“ upozorňují. V noci teploměry naměří 0 až -4 °C, na východě kolem +2 °C, během dne ukážou 0 až 4 °C.

Oblačnou oblohu můžeme čekat také o víkendu. V sobotu, zejména na východě území, se místy může objevit také sněžení nebo déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty klesnou k 0 až -4 °C, nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 0 až 4 °C.

Zataženo až oblačno bude také v neděli. „Na východě sněžení četnější a přechodně pod 400 metrů i déšť se sněhem nebo déšť,“ informuje ČHMÚ na svých webových stránkách. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 2 až -3 °C, nejvyšší denní teploty dosáhnou 0 až 4 °C.

Od pondělí do středy má být oblačno až zataženo. Na většině území se občas vyskytne sněžení, v závěru období s deštěm. Nejnižší noční teploty klesnou k 0 až -5 °C, během dne se vyšplhají k -1 až 3 °C.

Zdroj