Na teplické oslavě byl kromě Paroubka a Hniličky i krajský policejní ředitel Husák

2 měsíce starý 16

Sobotní oslavy narozenin exposlance Petra Bendy se zúčastnil podle zjištění Radiožurnálu i liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. V teplickém hotelu Prince de Ligne se podle deníku Blesk navzdory protikoronavirovým opatřením setkaly desítky lidí. Například bývalý premiér Jiří Paroubek nebo vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička z ANO. Hnilička kvůli tomu už rezignoval na post poslance.

Původní zpráva Teplice 20:24 25. ledna 2021

V Teplicích slavil také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák | Foto: Šárka Ševčíková

Husák se ke zjištění Radiožurnálu ze dvou důvěryhodných zdrojů i přes četné urgence během celého odpoledne nevyjádřil.

Účastníci se dopustili hned několika provinění proti vládním opatřením proti šíření koronaviru. Namátkou: nenošení roušek a respirátorů, nedodržení zákazu vycházení, ubytování hostů, které je možné pouze v případě výkonu povolání a podnikání, nebo shromáždění více než dvou lidí z různých domácností.

Paroubek, Hnilička i Šlégr. Desítky lidí o víkendu slavily v teplickém hotelu exposlance Bendy

Číst článek

Několikanásobný škraloup

Nejde o první skandál za Husákovu policejní kariéru. Policii v Liberci vede od roku 2013, předtím stál v čele policejní ochranné služby, ale v této funkci nemohl pokračovat kvůli chybějící bezpečnostní prověrce.

A opustit musel v roce 2012 i předchozí vysoký post, a to pozici náměstka policejního prezidenta, údajně kvůli příliš těsným vazbám na lobbistu Romana Janouška.

V roce 2011 ho totiž vyfotografoval deník Blesk, jak v pražském Obecním domě sedí u stolu s bývalým primátorem Pavlem Bémem, kterému dělá společnost známý pražský podnikatel Tomáš Hrdlička nebo Roman Janoušek.

Jágr, Špotáková a další sportovci podporují setrvání Hniličky v čele Národní sportovní agentury

Číst článek

Husák svou účast na schůzce vysvětloval tak, že šel náhodou kolem a stavil se jen na jednu limonádu. Nicméně nabídl rezignaci, kterou přijal tehdejší policejní prezident Petr Lessy o rok později, když lobbista Janoušek srazil v opilosti autem ženu. Lessy to zdůvodnil tak, že nechtěl, aby byla policie jakkoliv zpochybňována.

Husák nicméně tehdy popíral, že by kauza Janouška s jeho odchodem souvisela.

Policejním prezidentem byl v letech 2005 až 2007. I během svého šéfování policie čelil kritice - třeba během roku 2006, když ho novináři deníku Mladé fronty přistihli, jak jede na rychlostní silnici Karlovy Vary – Praha autem rychlostí 190 kilometrů za hodinu.

Z postu ale rezignoval až o rok později kvůli jiné kauze. Mimo jiné v souvislosti s prověřováním jeho role v korupční kauze biolíh. Husák si totiž podle Mladé fronty Dnes v roce 2006 před pozatýkáním biolihového gangu často telefonoval s podnikatelem a bývalým poradcem expremiéra Miloše Zemana Miroslavem Šloufem.

Markéta Chaloupská

Zdroj