Na trati mezi Prahou a Benešovem dnes vlaky srazily dva lidi

3 měsíce starý 101

24. dubna 2022, 18:42 Autor: ČTK

V pražských Říčanech srazil dnes odpoledne vlak člověka, který na místě zemřel. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem tak dnes ze stejného důvodu stojí už podruhé. Podle webu Českých drah (ČD) bude omezení trvat zhruba do 19:00, čas je ale pouze orientační.

Vlaky

Vlaky
FOTO: Radek Sycha / INCORP images

Nehoda se stala po 17:00 u stanice Praha - Kolovraty. "Bylo to v místě, které není veřejnosti přístupné," uvedl Drápal. Na místo vyrazila posádka leteckých záchranářů, která ale už sraženému člověku nemohla pomoci. "Následkem srážky osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedli záchranáři.

"Dnes podruhé musíme z důvodu mimořádné události zastavit provoz na 4. koridoru mezi pražskou Uhříněvsí a Říčany," napsala na twitteru Správa železnic. Dopoledne srazil na stejné trati v úseku mezi Hostivaří a Uhříněvsí vlak člověka, který rovněž zemřel. Provoz poté stál zhruba dvě hodiny.

Také v sobotu zastavila srážka vlaku s člověkem provoz na železnici v Praze. Nehoda se stala u Běchovic, trať mezi hlavním městem a Kolínem byla kvůli tomu neprůjezdná asi dvě hodiny.

Zdroj