Na Ukrajině jsou mrtví po ruském ostřelování, Rusko oznámilo sestřel dronů

před 2 měsíce 71

foto Ilustrační foto - Muži vynášejí z domu v ukrajinském Vovčansku ženu zraněnou při ruském ostřelování města, 13. února 2024. Vpravo je bezvládné tělo další civilistky.

Kyjev/Moskva - Tři lidé přišli o život a tucet dalších utrpěl zranění při ruském ostřelování města Selydove, ležícího poblíž Doněcka na východě Ukrajiny, uvedly místní úřady podle agentury AFP. Ruská protivzdušná obrana sestřelila devět ukrajinských dronů nad dvěma pohraničními oblastmi, Belgorodskou a Voroněžskou, a nad Černým mořem, tvrdí ruské ministerstvo obrany. Při náletu byla podle gubernátora Belgorodské oblasti zraněna žena, která musela být převezena do nemocnice.

V Selydove, které před válkou mívalo 21.000 obyvatel a které leží přibližně 20 kilometrů od fronty, ruská palba během noci na dnešek zasáhla devět obytných domů a nemocnici. Mezi zabitými je jedno dítě, další čtyři děti vyvázly se zraněním, uvedla radnice. Asi stovka pacientů ze zasažené městské nemocnice byla podle šéfa oblastní správy Vadyma Filaškina evakuována do nemocnic v Pokrovsku a Myrnohradu.

Tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného konfliktu okamžitě ověřit z nezávislých zdrojů. Obě strany popírají, že by útočily na civilisty, a tvrdí, že cílem jejich útoků, často podnikaných daleko za frontou, je zničit kritickou energetickou, vojenskou a dopravní infrastrukturu, poznamenala agentura Reuters

Přečtěte celý článek