Na ukrajinský vůz namalovali v Trenčíně ruský symbol Z

5 měsíce starý 156

Na osobní vůz s ukrajinským evidenčním číslem neznámý pachatel namaloval ve slovenském Trenčíně ruský symbol války Z, stíhá ho policie. Foto: Policie SR

Na ukrajinský vůz namalovali v Trenčíně ruský symbol Z

Slovenská policie po pachateli pátrá. „V předmětné věci zahájil pověřený příslušník obvodního oddělení policejního sboru Trenčín trestní řízení ve věci přečinu poškozování cizí věci. V případě zjištění jeho totožnosti a prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedla slovenská policie. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování se k předmětné věci nebude blíže vyjadřovat,“ dodala policie.

Slovenské ministerstvo vnitra Novinkám napsalo, že od začátku války na Ukrajině překročilo slovensko-ukrajinské hranice přes 344 tisíc lidí. O dočasné útočiště požádalo na Slovensku přes 68 tisíc z nich.

V pondělí překročilo hranice 1326 žen, 500 dětí a 628 mužů. Všechny činnosti související s uprchlíky z Ukrajiny zabezpečovalo 238 policistů, 67 hasičů, 17 celníků, 330 vojáků, 124 dobrovolníků, 6 zaměstnanců migračního úřadu a jeden duchovní.

podpis
Zdroj