Na východ Česka se ženou velmi silné bouřky, varují meteorologové

2 měsíce starý 29

Ilustrační foto Foto: Vassilis Triandafyllou, Reuters

Velmi silné bouřky zasáhnou v neděli především Moravu a Slezsko, varují meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu. Provázet je budou přívalové deště, kdy může během velmi krátké doby spadnout 60 litrů na metr čtvereční. Hladiny některých řek a potoků mohou opět vystoupat na některý z povodňových stupňů.

Ilustrační foto Foto: Vassilis Triandafyllou, Reuters

Na východ Česka se ženou velmi silné bouřky, varují meteorologové

Meteorologové vydali varování především pro kraje Olomoucký (Hranice, Lipník nad Bečvou, Litovel, Mohelnice, Olomouc, Šternberk, Uničov, Zábřeh), Zlínský (Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín) a Moravskoslezský (Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Hlučín, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Krnov, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec, Vítkov).

V sobotu a v noci na neděli pršelo s různou intenzitou téměř po celém Česku. Největší srážkové úhrny meteorologové zaznamenali v pásmu od Šumavy přes střední Čechy po pohraniční horské oblasti na severu země. V Bedřichově na Jablonecku spadlo téměř 100 litrů vody na metr čtvereční a v Lobendavě na Děčínsku skoro 95 litrů.

Přívalové deště zvedly na třetí, tedy nejvyšší povodňový stupeň hladinu Smědé v Libereckém kraji. Situace na Liberecku se už ale podle meteorologů uklidňuje. Naopak stoupá Otava, která dnes ráno dosáhla nejvyššího povodňového stupně v Rejštejně na Klatovsku. „Další rozvodněné toky, převážně v povodí Berounky, horní Vltavy a v horských oblastech na severovýchodě Čech, budou v průběhu dne ještě kulminovat,“ uvedl ČHMÚ.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj