Nadprůměrně teplé počasí pokračuje. O víkendu se začne lehce ochlazovat

před 2 měsíce 53

před 47 mminutami|Zdroj:

ČTK

V pátek mohou denní teploty vystoupat až na čtrnáct stupňů Celsia, o víkendu se pak začne mírně ochlazovat. Obloha bude spíše zatažená a občas se vyskytnou přeháňky. Na horách může sněžit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Nadprůměrně teplé počasí pokračuje. Dnes (ve čtvrtek) i zítra (v pátek) budou teploty na mnoha místech vystupovat nad deset stupňů Celsia, tedy bezmála o deset stupňů překračovat hodnoty v polovině února obvyklé,“ uvedli meteorologové na síti X.

V pátek bude polojasno až oblačno, ráno se mohou objevit mlhy. „Ale na Moravě a ve Slezsku se většinou rozpustí a velká část dne bude slunečná. V Čechách se modrá obloha ukáže jen místy a přechodně, od západu se během dne zatáhne,“ napsali meteorologové. V noci teploty klesnou na pět až jeden stupeň, přes den vystoupají na deset až čtrnáct stupňů. Při déletrvající mlze teploty zůstanou kolem osmi stupňů.

Nadprůměrně teplé počasí bude pokračovat i v dalších dnech (zdroj: ČT24)

V sobotu i neděli bude oblačno až zataženo a občas zaprší. V sobotu bude sněžit v polohách nad tisíc metrů, v neděli se hranice posune na osm set metrů. V sobotu noční teploty klesnou na osm až čtyři stupně, v neděli na pět až jeden stupeň. Sobotní den bude s teplotami mezi osmi a dvanácti stupni, poslední den týdnu se budou držet už jen do deseti stupňů.

V příštím týdnu pak meteorologové očekávají obdobné počasí se zataženou oblohou. Průměrné noční teploty se budou držet těsně nad nulou a denní nejprve kolem pěti, postupně kolem osmi stupňů.

Přečtěte celý článek