Náhlý kolaps řidiče autobusu. Cestující v Ostravě dělily od tragédie pouhé vteřiny

5 měsíce starý 38

V sobotu odpoledne řídil v Ostravě autobusovou linku 48, když se mu náhle udělalo špatně. „Musel jsem okamžitě zastavit autobus a nahodit čtyřky tak, abych neohrozil cestující, za které nesu plnou zodpovědnost,“ napsal řidič na sociální síť Facebook. „Nechtěl jsem riskovat a někoho ohrozit,“ dodal muž s tím, že se mu následně přitížilo a zkolaboval.

„Chtěl bych poděkovat svým cestujícím, kteří mi poskytli první pomoc, zavolali rychlou záchrannou službu a byli se mnou do příjezdu sanitky,“ uvedl řidič s tím, že je rád, že stále existují lidé, kterým není lhostejný život druhých. „Zároveň se omlouvám lidem, kteří měli navazující spoj a nestihli ho,“ dodal ostravský řidič, který včasnou reakcí zřejmě předešel nehodě, jež mohla skončit tragicky.

Podporu muži vyjádřili i lidé v komentářích pod příspěvkem. „Ujetý spoj je v tomto případě bezpředmětný! Hlavní je, že jsi v pořádku a dokázal jsi odhadnout svůj stav a bezpečně zastavit,“ vzkazoval řidiči jeden uživatel v komentářích. „Je krásné, že to dopadlo dobře, že se projevila duchapřítomnost,“ napsala další uživatelka.

Řidič už by podle všeho měl být v pořádku. „Jsem už ok a doma v péči ženy, hlavně děkuju lidem kteří pomohli,“ informoval v komentářích.

Zdroj