Námluvy firmy Vasky a Botasu ještě nejsou definitivní. Jasno bude do týdne

2 měsíce starý 35

I když se už zdálo, že podpis smlouvy o koupi značky Botas ze Skutče je domluven, ještě nebyl učiněn poslední krok. V úterý to uvedl majitel obuvnické firmy Vasky Václav Staněk. Ten projevil o koupi značky Botas zájem v okamžiku, kdy byla na začátku letošního roku ohlášena likvidace společnosti. „S druhou stranou jsme se domluvili na tom, že nebudeme uvádět další informace do chvíle, kdy dojde ke konečnému rozhodnutí. Věřím, že se tak stane do týdne, příští týden máme se zástupci firmy Botas schůzku,“ uvedl na tiskové konferenci Staněk.

Václav Staněk, majitel firmy Vasky, byl hostem pořadu Byznys kafe, který moderuje šéfredaktor centrální redakce Deníku Jan Klička. | Video: Deník/Michal Janko a Jakub Vítek

Zároveň ale dodal, že nejde o zásadní změny v přístupu k odkupu značky i výrobních zařízení. „Máme asi deset vážných zájemců. Záležitosti ještě řešíme, ale není to hotové. S firmou Vasky jsme začali jednat, protože jsou to mladí perspektivní lidé a mohli by případně zboží vyrábět v České republice,“ uvedl majitel Botasu František Nestával pro Seznam Zprávy.

Staněk ale zůstává optimistou a věří v úspěšnou dohodu o prodeji. „O Botas se zajímá více subjektů, ale vím, že to s nikým není tak pokročilé jako s námi,“ podotkl.

Václav Staněk (vlevo) a Jan Klička

Vasky jsou blízko koupi Botasu. Obuvník Václav Staněk prozradil i další plány

Aby Staněk získal dostatek peněz na odkup ochranné známky Botas a výrobního zařízení, rozhodl se prodat více než osm tisíc párů bot Vasky, které měl na skladě, se slevou. V crowfundingové kampani se mu to během pár minulých dnů podařilo. „Takový zájem jsem nečekal, ukázalo se, že značka Botas je pevně zakořeněná v našich myslích. V našich prodejnách lidé stáli fronty, boty kupovaly celé rodiny, někde jsme museli i prodloužit otevírací dobu,“ podotkl Staněk.

Část pracovních míst zachováme, slibuje Staněk

Pokud Staněk značku Botas získá, rád by ve Skutči zachoval alespoň část pracovních míst. Jako nejisté vidí ale možné odkupy budov ve Skutči. Jasno však zatím nemá. V případě koupi firmy ho čeká také nákup dalších strojů, protože botasky se vyrábějí jinými technologiemi než boty Vasky.

Když se stane Staněk majitelem Botasu, chystá se k obnovení výroby sportovní obuvi, v jeho zájmu budou na prvním místě modely řady Classic, Authentic, myslí i na krasobruslařské brusle a běžkařské boty. Chce zachovat i nohejbalové botasky, protože je přesvědčen, že komunita nohejbalistů je v České republice silná.

Václav Staněk, majitel firmy Vasky.Václav Staněk, majitel firmy Vasky.Zdroj: Deník/Jiří Macek

„Jsem optimista v celé záležitosti, své vize s Botasem nezastavuji. Pokud se mi podaří značku koupit, bude třeba rozjet prodejní kanály, zajistit větší kampaň v novém duchu a prostě obnovit značku a vytáhnout ven věci, které se nám líbí. V myšlenkách mám i případnou prodejnu Botas v Praze,“ podotkl Staněk.

Sportovní obuv Botas. Ilustrační snímek

Značka Botas možná neskončí. Zájem o ni má výrobce obuvi Vasky

„Poslední měsíce mého zhruba sedmiletého podnikání jsou asi nejnáročnější, ale věřím, že se nám podaří značku Botas obnovit a dodat jí opět ten lesk, který vždy měla. Jsem optimista, svým vizím věřím a beru věci, které se dějí, že se dít mají, a to mě svým způsobem uklidňuje,“ dodal Staněk.

Ten obuvnickou firmu Vasky založil před sedmi lety ve Zlíně. Loni vzrostly její tržby o čtrnáct procent, zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) činily 16 milionů korun. Vasky se kromě e-shopu prodávají v kamenných prodejnách v Praze, Zlíně, Ostravě, Olomouci a Brně. Letos chce majitel Staněk otevřít tři další prodejny - v Hradci Králové, v Plzni a druhou v Praze.

Zdroj