Náramek Honor Band 6 vypadá jako hodinky s AMOLEDem, stojí jen zlomek

6 měsíce starý 14

Honor oficiálně představil chytrý náramek Band 6 pro globální trh. Novinka navazuje na předchozí generaci z roku 2019, proti které přináší výrazně větší obrazovku. Zejména díky širšímu displeji tak spíše, než náramek na první pohled připomíná chytré hodinky.

Nejzásadnější změnou je barevná dotyková obrazovka, jež narostla o více než padesát procent – z původních 0,95" na 1,47". Jedná se o AMOLED panel s rozlišením 194 × 368 obrazových bodů, z čehož plyne příjemná jemnost 286 ppi. Poměr plochy obrazovky k tělu je 64 % a je krytá zakřiveným 2,5D sklíčkem.

Honor Band 6

Náramek je vybaven silikonovým řemínkem, přičemž zákazníci budou mít na výběr ze tří barev: černé, šedé, nebo růžové. Na spodní straně je připraven optický snímač, který je schopen kontinuálně měřit tepovou frekvenci, jakož i úroveň okysličení krve (takzvanou saturaci, nebo též SpO2).

Honor Band 6 dále nabídne monitorování úrovně stresu, založené na měření variability srdečního tepu, či sledování a vyhodnocování délky a kvality spánku, včetně jeho fází. Starší náramky Honor byly v monitorování spánku poměrně dobré a výrobce doufá, že se toto dědictví ponese dál – například díky schopnosti detekovat REM spánek.

Náramek v průběhu dne počítá ušlé kroky a odvozuje z nich překonanou vzdálenost a spálené kalorie. Kromě toho podporuje deset typů sportovních aktivit, ke kterým poskytuje podrobnější statistiky. Příjemnou vychytávkou je automatická detekce pohybové aktivity. Honor Band 6 není vybaven GPS – měření tak probíhá pomocí integrovaného senzoru zrychlení a gyroskopu.

Výdrž, odolnost a cena

Za zmínku jistě stojí odolnost proti vodě do 5 ATM. Honor Band 6 by tak měl bez problémů přestát silný déšť, sprchování, koupel, plavání i potápění a další aktivity spojené s vodním živlem.

Energii zajišťuje baterie s kapacitou 180 mAh, která by na jedno nabití měla (v závislosti na způsobu použití) vydržet deset až čtrnáct dní. Součástí balení je magnetická nabíječka, o které výrobce tvrdí, že během deseti minut zajistí fungování až na tři dny.

Oficiální zahájení prodejů je naplánováno na 28. března, přičemž jedním z prodejních kanálů má být i u nás oblíbený AliExpress. Od dubna bude k dispozici také v místních online obchodech HiHonor. Doporučená maloobchodní cena je 50 eur, tedy v přepočtu přibližně 1 310 Kč.

Zdroj