Narážky na vzhled do civilizované diskuze nepatří❌ Představte si. Vyrůstáte ve složitém regionu a jednou si uvědomíte, že vám n...

2 měsíce starý 11
Narážky na vzhled do civilizované diskuze nepatří❌

Představte si. Vyrůstáte ve složitém regionu a jednou si uvědomíte, že vám není jedno, co se děje kolem. Vnímáte obrovskou nespravedlnost a snažíte se věci měnit. Odhodlaně bojujete proti rozšíření těžby v obydlených oblastech a dokonce kvůli tomu přijdete o práci.

Nezastaví vás to. Aktivně bojujete proti sociální nerovnosti a znečištění ovzduší, zachraňujete památky před demolicí. A aby toho nebylo málo, jdete pracovat do nízkoprahového zařízení pro děti ve vyloučené lokalitě.

Za tvrdou, neplacenou práci a dlouholeté odhodlání budete demokraticky zvoleni do čela kandidátky do eurovoleb. A najednou dostanete stovky, ne-li tisíce odporných a dehonestujících komentářů na sociálních sítích. Jen tak. Od lidí, kteří ani netuší, co děláte. Jenom proto, že jste žena.

To je příběh Pirátky Zuzana Klusová - politička a aktivistka, která už toho v životě zažila tolik, že ji to neodradí. Je to ale jeden z důvodů, proč do politiky vstupuje tak málo žen. Nikdo nechce zažívat urážky a být terčem bezdůvodných slovních útoků. Politici jich zažívají hodně. Političky ještě víc. A nikdo nechce, aby se jeho dlouholetá práce znevažovala kvůli vzhledu. Je to odporné, trapné, dětinské a nízké.

Proti tomu se musíme ostře a hlasitě postavit. Ženy v politice potřebujeme. Vždyť reprezentují polovinu populace a je naprosto nepřípustné, aby se bály angažovat. Stojíme na straně každé ženy, která se přes všechny překážky rozhodla vstoupit do politiky. U nás nezáleží na tom, jak vypadáte nebo koho milujete. Pokud máte chuť a odhodlání měnit svět k lepšímu, jste vítáni. Pirátská strana byla před léty založena na hodnotách rovnosti a vzájemného respektu. Tak je to dnes a zůstane to tak i do budoucna.

Zdroj