Náročná Safari rallye přinesla Rovanperovi čtvrtý letošní triumf

5 měsíce starý 28

 Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Seveřan je po čtvrtém letošním triumfu v MS na nejlepší cestě definitivně zastínit svého otce Harriho a navíc se stát nejmladším mistrem světa v rallye v historii. Keňský triumf značky Toyota podtrhli druhým místem Brit Elfyn Evans a třetím Takamoto Kacuta z Japonska.

V průběžném pořadí má Rovanperä obří 65bodový náskok před Thierrym Neuvillem s Hyundai, třetí jsou Ott Tänak z téhož týmu a Kacuta, kteří ztrácejí dalších 18 bodů.

Letošní ročník africké soutěže jezdci popisují jako jedno z nejtěžších rallye v jejich kariéře. Oblaka prachu střídalo po prudkých deštích bahno.

Už v pátek měli velké problémy oba francouzští mnohonásobní mistři světa Sébastien Loeb a Sébastien Ogier i jediný český zástupce Martin Prokop.

Jihlavský pilot se zahrabal do písku tak, že ho museli pořadatelé vytáhnout a jeho Ford dotáhnout do nedalekého cíle rychlostní zkoušky. "Fiona si šlukla písku a zůstali jsme stát," uvedl pilot unaveným hlasem na sociálních sítích.

Následná prohlídka Fordu Fiesta Rally2 ukázala, že vůz už nemůže dál pokračovat, čímž pro Prokopa keňské dobrodružství skončilo. Podobně dopadl po předposlední erzetě programu mistr světa z roku 2019 Tänak. Naopak Loeb a Ogier pokračovali až dokonce a úspěšně bojovali o body.

Aktualizujeme…

Zdroj