Narozeninová oslava skončila tragédií. 11letá dívka utonula v akvaparku, plavčíci nepomohli

1 měsíc starý 18

Teprve 11letá Kyra byla minulou sobotu s kamarády na narozeninové party ve vodním parku Liquid Leisure. Tam se děti účastnily hodinového kurzu ve stylu populární soutěže Drtivá porážka, ve které se její účastníci snaží ve vodě překonávat různé překážky. Z vodních radovánek se ale dívka nevrátila a nastal chaos. Lidé začali prohledávat celý areál včetně šaten. Ostatní děti pak tvrdily, že Kyra nemohla plavat, a viděly, jak se potápí.

Celé situace se nešťastně chopili i plavčíci, kteří v parku pracovali. Podle svědků sháněli brýle do vody od návštěvníků, protože zjevně neměli vybavení na hledání pod vodou. Záchranáři byli zavoláni 15 minut poté, co Kyřina matka začala dceru pohřešovat. Do pátrání po dívce se zapojily také dva vrtulníky. Malé děvče bylo nalezeno o více než hodinu později a převezeno do nedaleké nemocnice. Zachránit se ho už ale nepodařilo.

Chybělo plavčíkům vybavení?

Případu se ujala policie, která veškeré okolnosti vyšetřuje. Svědci upozorňují na fakt, jak obrovský vodní park je, a také na to, že mladí plavčíci nebyli dostatečně připraveni a proškoleni. „Jak je možné, že ji neviděli, jak se potápí? Proč neměli brýle a potápěčské vybavení?“ podivoval se nad celou situací pro Daily Mail jeden ze svědků. Dodal také, že dívku hledali spíše dospělí návštěvníci než plavčíci. Další žena pak uvedla, že jeden ze zaměstnanců řekl, že do vody nepůjde, aby si nenamočil šortky.

Kurzu se podle svědků účastnilo mezi 30 a 50 dětmi. Jezero je v některých místech hluboké až 6 metrů, což je pro neplavce nebezpečné. Ve svém prohlášení park uvedl, že je připraven být policii nápomocen a vyjádřil soustrast Kyřině rodině. Liquid Leisure je od tragédie uzavřený.

Zdroj