Naše lednové úspěchy. Shrnuje Michal Zuna. 😊

před 5 měsíce 101
Naše lednové úspěchy. Shrnuje Michal Zuna. 😊


CO SE POVEDLO V LEDNU ❄️
Posunuli jsme korespondenční volbu, ta postoupila do dalšího kola schvalování zákona. Zabojovali jsme za Úmluvu proti násilí na ženách, bohužel však neúspěšně, ale nevzdáváme se. Pojďme si uplynulý měsíc zrekapitulovat.

✅ Sněmovna. Pořizujeme F-35 a investujeme do obrany 2 % HDP. Stáváme se tak elitní evropskou zemí Aliance. 🟢 Pozastavujeme kontroly na hranicích se Slovenskem. 🟢 Korespondenční volbu jsme poslali do 2. čtení. Češi v zahraničí si zaslouží vhodné podmínky k naplnění svého volebního práva. Výsledky těchto voleb společně se zahraniční, měnovou a bezpečnostní politikou jejich mateřské či domovské země bezprostředně ovlivňují jejich životy. 🟢 Na Výboru pro bezpečnost jsme projednali zásah policie na FF UK. Jsem přesvědčen, že zásah Policie byl profesionální a rychlý. V operativní části eliminace střelce bez pochybení. 🟢 Podporujeme přijetí eura do roku 2030. Je už načase, lidem i podnikatelům takto zjednodušit život.

✅ Domácí a sexualizované násilí. Všichni senátoři TOP 09 byli při hlasování o Úmluvě proti násilí na ženách přítomní a všichni hlasovali pro posílení ochrany obětí. Bohužel většina Senátu zavřela oči nebo podlehla dezinformacím. 🟢 Českem otřásl případ udělení podmínky za opakované znásilňování nezletilé. Takových případů je 300 ročně. Smysluplným řešením je přijetí již připravené a vládou schválené redefinice znásilnění. Projednáme ji již v příštím týdnu.

✅ Praha 2. Vyjádřili jsme nesouhlas se zpoplatněním vjezdu do centra. Zklidňování automobilové dopravy v Praze podporujeme. Ne však na úkor obyvatel Prahy 2. Zpoplatnění v centru nás ještě víc dopravně zatíží a zkomplikuje i provoz tramvají v úseku mezi Karlovým náměstím a I.P. Pavlova.

✅ Osobní. Po vánoční pauze jsem se vrátil do fitka. 🫃🏼
Přečtěte celý článek