Následující týden přinese mlhy, déšť a proměnlivé počasí. Nejtepleji bude v pondělí

4 měsíce starý 36

Po rekordním teplu v posledních dnech se tento týden zřejmě výrazně ochladí. V neděli se teploty v Česku vyšplhaly až přes 26 stupňů Celsia, ale s příchodem listopadu se přes den mohou propadnout až na sedm stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Počasí v příštích dnech přinese opět mlhy a také déšť. Na horách se může objevit v sobotu i sníh s deštěm.

Praha 8:56 31. října 2022 /--> /--> /--> /-->

Počasí v příštích dnech přinese opět mlhy a také déšť (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejteplejším dnem tohoto týdne bude s největší pravděpodobností pondělí. Teploty mohou vystoupat až na 21 stupňů, ačkoli při mlze nebo nízké oblačnosti bude pouze kolem 13 stupňů. Bude jasno až polojasno a k večeru v Čechách až oblačno.

Letní den na konci října. Teplý vzduch z Afriky ohřál Česko, rekordy byly překonány na 86 stanicích

Číst článek

V následujících dnech budou teploty značně kolísat. V úterý bude většinou přes den 11 až 15 stupňů Celsia, ale při zmenšené oblačnosti a na horách se může oteplit až zhruba na 18 stupňů. Ve středu bude 13 až 17 stupňů, na západě Čech však mohou teploty spadnout na 11 stupňů.

Ve čtvrtek už teploty stoupnou jen na deset až 14 stupňů, a při nízké oblačnosti bude dokonce pouze kolem sedmi stupňů. V závěru týdne se budou nejvyšší denní teploty pohybovat podle ČHMÚ kolem osmi až 13 stupňů.

Celkově bude počasí v příštích dnech proměnlivé. Střídavě bude polojasno, zataženo nebo oblačno. V úterý se ojediněle objeví mrholení i slabý déšť, ve středu přeháňky a v pátek a sobotu déšť. Na horách budou v sobotu i smíšené srážky.

ČTK /--> /--> /--> /-->

Zdroj