Navalného přemístili do mučírny nemocničního typu, kde z lidí dělají invalidy

4 týdny starý 8

Pokud by se snad někdo zaradoval, že se Alexej Navalnyj konečně ve svém špatném zdravotním stavu dostal do nemocnice. Raduje se předčasně. Ilja Jašin, ruský opoziční politik, aktivista a blogger popisuje, v čem je to ve skutečnosti špatná zpráva.

Na svém Facebooku Jašin píše:

„Situace kolem Navalného je napjatá až na samou hranici. Ten člověk je jednoduše zabíjen za mřížemi a pozornost celého světa sleduje jeho osud a to bez nadsázky. Alexej na obálkách největších médií. Lidé se chystají jít ven. Šéfové zahraničních vlád veškeré kontakty se svými ruskými kolegy směřují k tématu Navalný.

Dále čtěte

FORUM 24 (archiv)

Koronavirus ohrožuje svobodnou žurnalistiku. Pomozte nám fungovat dál

Epidemie koronaviru a uzavírání ekonomiky postihlo celou řadu odvětví. Mezi nimi je i žurnalistika, za kterou nestojí žádný oligarcha nebo ...

číst článek »

Úkolem Kremlu je tuto intenzitu snížit. Udělat to tak, aby si každý oddechl.

A dnes jsme dostali zprávu, že Navalnyj byl převezen do nemocnice. Uklidněte se, říká se nám, všechno s ním bude v pořádku. Léčíme, nenecháme ho zemřít. Na pozadí beznadějné hrůzy posledních dnů chci tolik dobrých zpráv, že i moje první reakce byla radost.

Ale po titulcích jsme všichni začali číst podrobnosti a radost ustoupila ještě větší hrůze.

Ukázalo se, že Alexeje nepřevezli do regionální nemocnice, a to ani do speciální nemocnice pro odsouzené. Je umístěn ve vězeňské nemocnici na území kolonie.

Ukázalo se, že civilní lékaři ho nikdy nesměli vidět. A vězeňští lékaři v této kolonii se podle svědectví ostatních odsouzených sami s potěšením účastní mučení odsouzených. Pokud jde o sadismus, často dávají šance běžným bachařům.

Ukázalo se, že Navalnyj byl v zásadě přemístěn z drsné kolonie do mučírny nemocničního typu, kde z lidí dělají invalidy. I přes šťastné titulky na zpravodajských kanálech tedy není důvod být šťastný. Opak je pravdou: Navalnyj je stále ve smrtelném nebezpečí. Alexej musí být zachráněn.“

Tolik ruský opoziční politik a bloger. My teď u nás žijeme aférou s činností ruských agentů, kteří tu mají na svědomí teroristický útok, dva mrtvé a miliardovou škodu. Stejně jako tohle řádění ruského ruského u nás je i pronásledování Navalného jedna z mnoha ukázek, s kým máme tu „čest“. A komu u nás posluhují i někteří lidé v nejvyšších politických funkcích.

Zdroj