Návrat do škol 12. dubna? Shodla by se opozice i Blatný

3 měsíce starý 12

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Návrat do škol 12. dubna? Shodla by se opozice i Blatný

„Poslanecká sněmovna ukládá vládě otevření mateřských škol, 1. stupně základních škol a části dalších škol nejpozději od 12.  dubna 2021, a to spolu se zajištěním šetrného testování žáků a učitelů a urychlení dokončení očkování učitelů,” stojí v přijatém usnesení, s nímž přišla koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL).

Pro byli opoziční poslanci a tři nezařazení zákonodárci. Zdrželo se naopak vládní ANO a ČSSD i komunisté, kteří vládu tolerují. Hlasování najdete zde.

Také Blatný mluví o 12. dubnu, ale datum nezmiňuje jako nejzazší termín, ale jako nejbližší možný. „Toto je cíl,” řekl už dříve v pátek a večer to zopakoval.

Členové dolní komory v pátek v dalších usneseních vyzvali ministra zdravotnictví také, aby se zrušilo povinné nošení roušek na ulici, když jde člověk sám. Do 6. dubna má podle nich skončit také omezení pohybu mezi okresy.

Usnesení poslanci přilepili k prodloužení nouzového stavu. Ten bude platit nově do 11. dubna. Spolu s tím budou prodloužena i stávající opatření.

Podle Blatného je v opatřeních třeba vytrvat minimálně do konce Velikonoc. Vysoký je totiž stále počet hospitalizovaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj