Nečekaná smrt ředitele TSK Sinčáka. Praha je mu za hodně vděčná, oceňuje Čižinský

před 3 měsíce 91

„Dnes (v úterý, pozn. red.) bohužel přišla pro nás všechny velice smutná zpráva. Náhle nás opustil generální ředitel a předseda představenstva Jozef Sinčák. Zemřel ve věku 54 let. Rodině a pozůstalým tímto vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ uvedla TSK na Facebooku. Bližší informace správa neuvedla. „Rodině i blízkým hlubokou soustrast. Je mi to moc líto. Sloužil městu a jeho obyvatelům. Skvělý člověk i manažer. Jsme mu za hodně vděční,“ napsal ke smutné zprávě Čižinský.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Praha potřebuje peníze, chystá zdražení MHD i parkování. Kolik si lidé připlatí?

Správa vyzdvihla Sinčákovy zásluhy. „Pracoval na úspěšné restrukturalizaci společnosti. Za jeho působení došlo k její profesionalizaci i přenesení procesů ze soukromého sektoru a zahájení mnoha dlouhodobě neřešených oprav významných dopravních objektů, jako je Barrandovský most, Libeňský most a mnoho dalších.“

Dozorčí rada TSK zvolila Sinčáka do čela správy v dubnu 2019, nahradil tehdejšího ředitele Petra Smolku. Sinčák stál v letech 2013 až 2018 v čele Českých aerolinií a předtím pracoval ve společnosti Letiště Praha. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a studoval také na Pražské mezinárodní manažerské škole. Pracoval v ČSOB a rovněž v ING Group.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Praha urychlí opravu Barrandovského mostu. Finální práce skončí už letos v létě

Přečtěte celý článek