Něco na Bu… Francouzští fanoušci netrefili na zápas

1 měsíc starý 9

Probíhající Mistrovství Evropy ve fotbale letos hostí celkem 11 zemí a před fanoušky zřejmě leží nevyslovená výzva trefit do té správné. Své o tom ví šestice francouzských fandů, kteří chtěli na sobotním zápase s Maďarskem podpořit svůj tým. Jejich destinací tak měla být Puskás aréna v Budapešti, nesměli by ovšem skončit o asi 800 kilometrů jinde.

Na sobotním zápase tak v hledišti zůstalo nejméně šest volných sedaček a Rumunsko mělo o šest zmatených fanoušků navíc. Skupina si přitom svou chybu dlouho neuvědomovala.

Poznávacím znamením jim nebyly ani vyvěšené vlajky, ani jazyk, kterým se okolo nich mluvilo. V Bukurešti si všimli i několika ukrajinských fanoušků, kteří přijeli, aby svůj výběr podpořili na pondělním zápase s Rakouskem, domnívali se ovšem, že jde o nadšence z Maďarska.

„Mysleli jsme si, že jde o maďarské fanoušky, kteří šli na zápas, a tak jsme je sledovali v domnění, že když jsou z města, znají i cestu na stadion,“ cituje rumunský web Jurnalul National, který o příběhu informoval jako první, jednoho ze skupiny Francouzů.

Uvědomění přišlo až právě poté, co skupina následovala příznivce Ukrajiny; ti totiž mířili do města a nikoliv na stadion. „Musíme se toho o Evropě víc naučit,“ komentoval situaci jeden ze ztracených francouzských fandů. Šestice nakonec očekávaný zápas musela sledovat v televizi.

S šesticí se osobně a náhodou setkal novinář právě z již zmiňovaného webu, který měl možnost s nimi situaci detailně rozebrat. Po menším pátrání společnými silami zjistili, že skupinka má dokonce dvoje různé letenky - tři do Budapešti a tři do Bukurešti. Lístky přitom prý rezervovali najednou, a počátek celého omylu tak zatím zůstává neznámý.

Podobný příběh zažila i skupina Chorvatů, která chtěla zápas chorvatského výběru s Českem sledovat přímo v Glasgow. Do Skotska se proto vypravili soukromým letadlem, do své destinace už ovšem nedorazili, jelikož jim tamní úřady kvůli panující pandemie nedovolily přistát.

Díky rychlému rozhodnutí a nechuti vrátit se domů „s prázdnou“ nakonec skupina zamířila do Prahy a zápas sledovala s českými fanoušky. „Není to úplně maličkost nasbírat tolik peněz a uprosit ženy, aby nás pustily,“ zdůvodnil nečekaný výlet Sebastian, jeden ze zmiňovaných Chorvatů.

Zdroj