Nedvěd v problémech. Za fixlování s účetnictvím Juventusu mu hrozí osmiměsíční trest

3 měsíce starý 72

Informuje o tom italský list La Gazzetta dello Sport. Vyšetřování se táhlo dva roky a zájem na jeho sledování měly zejména komunity předních velkoklubů Juventusu a Neapole, třetího respektive čtvrtého týmu Serie A. Jejich vedení si mělo takzvaně „pohrávat“ s účetnictvím a vylepšovat příjmy utržené za přestupy. To vše kvůli tomu, aby se dostalo do souladu s pravidly finančního fair play. Nebo se více zalíbilo investorům.

Prokuratura za to chce konkrétně pro Juventus pokutu 800 000 eur (19,5 milionu korun), která by chod velkoklubu rozhodně neměla ohrozit. Zásadnějším problém ale může být to, že viceprezidentovi klubu Pavlu Nedvědovi hrozí osmiměsíční zákaz.

Nejtvrdší tresty žádá pro bývalého sportovního ředitele turínského klubu Fabia Paraticiho a pro šéfy Juventusu a Neapole Andreu Agnelliho a Aurelia De Laurentiise. Klubům hrozí vysoké pokuty. Pro Paraticiho, který nyní působí v Tottenhamu, navrhuje prokuratura zákaz činnosti až na 16 měsíců. Pro Agnelliho chtějí žalobci roční trest a pro De Laurentiise 11 měsíců. Z podvodů při uvádění hodnoty hráčů v účetnictví je obžalovaných zhruba 60 funkcionářů z 11 klubů, z nichž pět je ze Serie A. Vedle Juventusu a Neapole se jedná také o Sampdorii Janov, FC Janov a Empoli.

Slyšení budou pokračovat ve čtvrtek a v pátek, vynesení prvoinstančního rozsudku se očekává hned po Velikonocích.

Bývalý kapitán české reprezentace a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy z roku 2003 Nedvěd hrál za Juventus v letech 2001 až 2009. Po skončení kariéry se v klubu posunul do managementu, v roce 2015 se stal viceprezidentem.

Zdroj