Neexistuje důvod, proč číst „Babišovu“ novou knihu

2 měsíce starý 12

Andrej Babiš objímá marketéra Marka Prchala ve volebním štábu ANO v roce 2017 | FOTO: ČTK

Cool strejda Andrej. Divadlo, které je nám znovu servírováno. Píáristé pana premiéra vytáhli opět jednu z oblíbených rolí, do které chtějí instalovat Andreje Babiše. Pán, který se směje, mává rukama, převléká si trika a dělá legraci. Takové pěkné propagační video k nové knížce, kterou Babiš údajně napsal, zveřejnil jeho tým v neděli. Všichni by si prý měli přečíst toto literární dílko. Publikace prý bude všude. Jenže, je to opravdu nutné? A existuje nějaký důvod k tomu, aby si knížku někdo četl?

Ten důvod neexistuje. Správná otázka zní: A proč by tohle vlastně měl někdo číst? Babiš už totiž za posledních osm let ukázal, co umí, ukázal, co je zač, a ukázal, o co mu jde. Jde mu o vlastní peněženku a prospěch. A to je všechno. Nic jiného ho nezajímá. Není potřeba cokoliv dále zjišťovat.

Za těch osm let dokázal zklamat snad všechny. Nejvíce se vyřádil na podnikatelích a živnostnících. Proč by ještě někdo z těch, kterým Babiš zařídil udavačské EET a Účtenkovku, měl mít chuť číst nějaké další lži pana premiéra, které s největší pravděpodobností ani nepsal?

Není žádný důvod, proč by ještě měly někoho zajímat „pravdy“ pana Babiše. Nehledě na to, že člověk, který křivě přísahá na zdraví svých dětí, asi ani moc neví, co to znamená pravda. Literárním dílkem a jeho rozborem by se neměli zabývat ani novináři. Není třeba vnášet publikaci do veřejného prostoru a otevírat debatu o tom, jaké lži nám zase pan premiér a jeho tým servíruje. Ta knížka není téma.

Babiš už předvedl, co mohl. Už toho bylo dost. Knížka to nezachrání.

Zdroj