Nehoda několika aut a autobusu uzavřela dálnici D6 na Lounsku. Neprůjezdná je obousměrně

5 měsíce starý 17

Dopravních nehod je v kraji více. Podle policejního webu se srazila auta v Děčíně, na dálnici D8 na 84. kilometru směrem na Německo narazilo auto do svodidel. Další dvě vozidla se srazila u Baumaxu v Ústí nad Labem, nehoda se stala u Korozluk na Mostecku.

Nehody jsou bez zranění stejně jako kolize ve Štětí a u Velemína na Litoměřicku. U obce Jílové na Děčínsku se tvoří sněhové jazyky. Místo je průjezdné se zvýšenou opatrností. Kloužou také chodníky, několik sanitek přijelo do centra Ústí nad Labem, zjistila na místě ČTK.

Problémy jsou hlášeny také na železnici. Rychlík číslo 615 uvázl na trati mezi Litvínovem a Oldřichovem kvůli námraze. Na místo přijel náhradní vůz, ostatní spoje událost nepoznamenala.

Kvůli ledovce a silnému mrazu vydali meteorologové výstrahu s vysokým stupně nebezpečí pro Ústecký kraj a části Karlovarského a Libereckého kraje. Platí do půlnoci. O stupeň nižší výstraha před ledovkou platí ve stejnou dobu i v ostatních regionech Čech. Silný vítr s nárazy do 70 kilometrů za hodinu má být na severní Moravě, ve Slezsku, na Českomoravské vrchovině a na Frýdlantsku, může vytvářet sněhové jazyky a silnou námrazu a lámat stromy.

Zdroj