Nehoda při očkování. Osm lidí dostalo v Německu pětinásobnou dávku vakcíny. Jeden z nich zůstává v nemocnici

2 měsíce starý 15

Osm pracovníků pečovatelského domu v německém městě Stralsund dostalo nedopatřením pětinásobnou dávku vakcíny. Mají příznaky jako při chřipce. Jeden z nich zůstává na pozorování.

Sedm žen a jednoho muže ve věku od 38 do 54 let poslal lékař po nedělním očkování nejprve domů. Následně se čtyři z dotčených pracovníků nechali hospitalizovat za účelem pozorování. Vykazovali příznaky podobné těm, které provázejí chřipku. Tři z nich však už zas v pondělí odpoledne nemocnici opustili. Informoval o tom server Nordkurier.

Dále čtěte

Facebook/F24

O Okamurovi a Kotlebovi píše indický deník. Zneužívají krize, vysvětluje jejich vyjádření proti vakcíně

Prokremelský populista Tomio Okamura a slovenský neonacistický populista Marian Kotleba svým nasazováním proti plošnému očkování v době ...

číst článek »

Podle výrobce Biontech je vakcína testovaná i na předávkování. Stalo se tak v rámci studie během první fáze testování a u pokusných osob nejsou hlášeny žádné přetrvávající nežádoucí účinky. Následkem předávkování během testů byly rovněž příznaky podobné těm jako u chřipky a projevovalo se lokální podráždění v okolí místa vpichu. Výrobce příznaky označil obecně za lehké až střední a přechodné.

Mluvčí společnosti Biontech informace o testu reakce na předávkování potvrdila a upřesnila, že firma aplikovala nejvýše 100 mikrogramů vakcíny bez toho, aby se projevily jakékoliv těžší následky. Obvyklá dávka je 30 mikrogramů. Předávkování dotčených pracovníků ze Stralsundu výrazně překračuje míru, v jaké to Biontech testoval.

Mluvčí poukázala na instrukci uvedenou v podrobné charakteristice vakcíny. Hned v její první větě výrobce uvádí: „Toto je propichovací lahvička s více dávkami, jejíž obsah musí být před aplikací zředěn.“

Zdroj