Nehorázné! Vicepremiér Havlíček se v podstatě svévolně rozhodl vyhlásit tendr na elektrárnu v Dukovanech. Prospěje tím jedinému ...

5 měsíce starý 32
Nehorázné! Vicepremiér Havlíček se v podstatě svévolně rozhodl vyhlásit tendr na elektrárnu v Dukovanech. Prospěje tím jedinému subjektu: Rosatomu, státní firmě Ruské federace.

Už před časem národní bezpečnostní instituce ČR vypracovaly podmínky, podle nichž by měl tendr proběhnout. Vicepremiér Havlíček, který si vzal největší strategickou zakázku v historii ČR na starost, je však bezostyšně ignoruje! Proti účasti Ruska a Číny se postavil nejen bezpečnostní výbor Senátu, kterému předsedám, ale celý Senát. Ve stejnou dobu opozice ve Sněmovně opakovaně vyzývá vládu, aby neotevřela náruč Rosatomu schválením zákona, kterému se přezdívá Lex Dukovany. Vicepremiér Havlíček však našel cestu, jak obejít i vládu. A tak uchazeči (včetně těch, před kterými bijí bezpečnostní instituce na poplach), od něj v nejbližších dnech obdrží zadávací dokumentaci a navrch jakýsi dotazník. Jenže to není nic jiného než zastírací manévr, protože ve skutečnosti dochází k otevření tendru – bez projednání v parlamentu, bez patřičných zákonů, bez shody ve vládě, bez pravidel pro financování.

Jak je možné, že vicepremiér nerespektuje názory ústavních i bezpečnostních institucí? Dnes jsem proto v rychlosti odeslal Andreji Babišovi tento apel, aby celou věc okamžitě zastavil, a připravuji další kroky. Karel Havlíček by měl své kroky veřejně vysvětlit, především by však měl okamžitě přestat ohrožovat národní bezpečnost.

Zdroj