Nejdůležitější výsledky Pirátů za první rok ve vládě

5 měsíce starý 21
Ahoj všichni, je to ROK od okamžiku, kdy jsme vstoupili do vlády. Byl to tvrdý rok a těžká zkouška pro celou naši zemi. O to více je důležité skládat účty z naší práce ve vládě. My Piráti účty občanům skládáme pravidelně na stránce Piráti pracují:

https://www.piratipracuji.cz/vysledky-2022

Kdykoliv se vás někdo zeptá, co Piráti dokázali, co mají za výsledky ve vládě, prostě mu prosím dejte nebo pošlete odkaz na tuhle stránku a tam to všechno najde. 🙂

Za nejdůležitější považuji, že vláda pomáhá zodpovědně, tedy z peněz, které existují, oceňuje masivní úspory a podporuje investice do nových zdrojů. A taky prosazuje spravedlivý princip, že náklady vyvolané válkou a drahými energiemi mají nést převážně ti, kdo na válce nejvíce vydělávají.

Přes tyto mimořádné náklady na pomoc s drahými energiemi se nám podařilo snížit deficit o 45 miliard korun. 👍

Největší radost mi udělalo, že se lidi semkli, rekordně podpořili Ukrajinu finančními dary přes 4 miliardy, přes peripetie s tím spojené jsme ubytovali rekordní počet uprchlíků, převážně maminek s dětmi, a že rekordně rostou investice do solárů na střechách. To je cesta z krize vyvolané válkou, po které zase přijde lepší budoucnost a důvod optimismu.

Co dál mi udělalo radost?
1️⃣ Konečně má stát jedno pracoviště pro špičkové IT odborníky.
2️⃣ Pomalu, ale jistě schvalujeme našich 13 protikorupčních zákonů.
3️⃣ Pomohli jsme živnostníkům od poplatků OSA.
4️⃣ Honza Lipavský nás skvěle reprezentuje v zahraničí a jsem rád, že jsme před rokem neustoupili s jeho nominací!

Milí přátelé, děkuji vám všem za podporu v tomto roce a přeji vám klidné vánoční svátky. Také moc děkuji svému týmu ve sněmovně a spolupracovníkům ve vládě. A nenechme se odradit sprostotou a negativismem, kterými digitální prostředí překypuje. 🙂

PS: Zítra ještě nasdílím poslední vydání Reflektoru, kde budu bilancovat rok 2022, a pak se zase uvidíme v lednu, kdy budou vrcholit kampaně do prezidentských voleb.


Přehled toho nejdůležitějšího nejen z Poslanecké sněmovny.
Zdroj