Nejlepší místo v letadle? Letuška radí: Do úplně posledních řad si nesedejte

3 měsíce starý 15

Stevardka giganta mezi aeroliniemi udělala rozbor toho, jak vybrat co nejlepší místo, pokud trávíte dlouhou cestu v ekonomické třídě v letadle, které má 52 řad a v každé z ní je devět sedadel.

Dost často cestující sahají po místu v prostoru, kde se nachází nouzové východy. Tato volba zajišťuje pasažérům více místa na nohy. Kwonová, která na sociální síti TikTok rozdává tipy a sleduje ji takřka sedm milionů uživatelů, však říká, že by si vybrala jinou část letadla. Zaprvé sama prý nepotřebuje extra prostor, ale hlavně není kam uložit osobní věci. „A mají ty chatrné stolky a špatné televizní obrazovky,“ dodala.

Ve videu popsala, že prvním krokem vylučovací metody je vyškrtnout všechna prostřední sedadla. Nejlepší je podle Kwonové zaměřit se na zadní část letadla, ale ne tu úplně nejzazší. „Sedačky úplně vzadu nelze sklopit. A navíc to v několika posledních řadách smrdí po s*ačkách, protože jsou poblíž toalet,“ uvedla explicitně. „Vzhledem k rozložení hmotnosti letadla se vždy nejprve zaplňuje přední část, takže z tohoto důvodu je pravděpodobnější, že více vzadu budete mít celou řadu pro sebe,“ připojila.

Místa u okna z hlediska pohodlí nepovažuje zaměstnankyně společnosti Emirates za ideální. „Nesnáším, když žádám někoho jiného, ​​aby mi uhýbal, protože potřebuju na záchod, takže při výběru vynechám místa u okna.“

Výhrou jsou tedy podle Kwonové sedadla v uličce. „Takže z tohoto procesu eliminace vyplývá, že nejlepší volbou jsou sedadla 49 C, D, F nebo G.“

Na TikToku se v kontextu cestování letadlem a volby místa nachází mnoho rad. Jedna z nich říká, že pokud letíte ve dvojici, je nejlepší rezervovat sedalo u okna a v uličce, prostřední nechat volné. Z praxe vyplývá, že pasažérovi, který cestuje sám, se zpravidla nechce usednout mezi dvě neznámé osoby.

Zdroj