Nejlepší výsledek za tři roky. Biatlonisté začali MS pátým místem ve smíšené štafetě

1 měsíc starý 30

 Reuters

Od medailí dělilo české závodníky bezmála čtrnáct sekund, na vrcholné akci zajeli nejlepší výsledek od bronzu na MS v roce 2020.

Titul světových šampionů obhájili Norové. Hlavní favorité uspěli v závodě na 4×6 kilometrů navzdory trestnému Ingrid Landmark Tandrevoldové na prvním úseku. Druzí byli se ztrátou 11,6 sekundy Italové, bronz získali Francouzi. Češi ztratili na vítězné Nory minutu a devět sekund.

Smíšenou štafetu zahajovala debutantka na mistrovství světa Voborníková, která nahradila zraněnou Jessicu Jislovou. Dvaadvacetiletá závodnice dobíjela vleže dvě rány a vestoje jednu. Do druhého úseku předávala Davidové na sedmém místě. Hned za českými biatlonisty byli Norové, které zdrželo jedno trestné kolo Tandrevoldové.

Osmá žena Světového poháru Davidová minula na obou položkách jeden terč, vždy ale dokázala chyby opravit. V polovině závodu byli Češi osmí se ztrátou 55,1 sekundy na vedoucí Itálii. Od medaile je dělila téměř půminuta.

Nejzkušenějšímu českému závodníkovi Krčmářovi se třetí úsek povedl. Minul jen jeden z jedenácti terčů a do posledního úseku vyslal debutanta Mikysku na pátém místě se ztrátou 26,8 sekundy na čelo.

Mikyska od úvodu na lyžích ztrácel, díky čisté položce vleže a střeleckému kolapsu Švéda Sebastiana Samuelssona, jenž musel na tři trestná kola, se udržel na pátém místě. Na čtvrté Rakousko ztratili Češi deset sekund.

Mistrovství světa v biatlonu v Oberhofu - smíšená štafeta (4×6 km): 1. Norsko (Tandrevoldová, Olsbuová-Röiselandová, Laegreid, J. T. Bö) 1:04:41,9 (1 trest. kolo + 9 dobíjení), 2. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Bionaz, Giacomel) -11,6 (0+6), 3. Francie (Simonová, Chevalierová-Bouchetová, Jacquelin, Fillon Maillet) -55,9 (0+9), 4. Rakousko -59,2 (0+3), 5. Česko (Voborníková, Davidová, Krčmář, Mikyska) -1:09,4 (0+7), 6. Německo -1:26,5 (1+9).

Zdroj