Nejlidnatější australské město Sydney prodloužilo o měsíc koronavirovou uzávěru

1 měsíc starý 8

foto Protestní pochod odpůrců protikoronavirových opatření v australském Sydney, 24. července 2021.

Sydney - Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala dnes agentura Reuters.

Uzávěra v metropoli australského státu Nový Jižní Wales měla původně skončit v pátek, podle dnešního oznámení premiérky státu Gladys Berejiklianové ale restrikce potrvají až do 28. srpna. Uvolnění opatření naopak ohlásily státy Viktorie a Jižní Austrálie.

V Sydney a okolí, kde žije přes šest milionů lidí, obyvatelé nesmějí opouštět domovy s výjimkou cesty do zaměstnání, k lékaři či na nákup potravin. Obavy zde vyvolává rostoucí počet lidí infikovaných vysoce nakažlivou mutací delta. Počty nakažených ve státě Nový Jižní Wales jsou nejvyšší od března. "Dokud neklesnou téměř k nule, tvrdá opatření budou pokračovat," uvedly úřady.

V boji s koronavirem byla Austrálie doposud úspěšnější než mnoho jiných států s vyspělými ekonomikami. Podařilo se jí to díky rychlému uzavření hranic, důslednému trasování kontaktů a krátkým přísným uzávěrám. Od začátku pandemie země zaznamenala jen něco přes 33.200 případů koronavirové nákazy a 920 lidí tam v důsledku nemoci covid-19 zemřelo. Naopak tempo očkování je pomalé.

Zdroj