Nejlidnatější město Číny ozdobila magnolie z křišťálu. Pýcha českých sklářů

4 měsíce starý 55

Čeští skláři se nechali inspirovat jarním probouzením přírody. Každý, kdo přijde do lobby hotelu v Šanghaji, má mít pocit, že před jeho očima rozkvétá magnolie. Jeden křišťálový kousek vedle druhého je ruční práce mistrů ve svém oboru z Kamenického Šenova.

Unikátní instalace je sedm a půl metrů vysoká. Světelný objekt se skládá z 45 okvětních lístků magnolie, typických pro místní region, a šesti párů křehkých pohyblivých křídel.

Foto: Preciosa, Seznam Zprávy

Pohyb rozkvétající křišťálové Harmonie je možný díky využití designového konceptu Automata. Tato unikátní kinetická instalace je vybavena cyklickým mechanickým zařízením, které umožňuje pohyb křišťálových komponentů levitujících na lankách. Koncept Automata tak vytváří dojem, že svítidlo je v neustálém pohybu. Vzniká tak jedinečné spojení světla a křišťálu.

Uspět v tomto projektu se nám podařilo především díky naší globální působnosti a dlouholetým zkušenostem.

„Uspět v tomto projektu se nám podařilo především díky naší globální působnosti a dlouholetým zkušenostem,“ uvádí Jan Volšík, místopředseda představenstva a ředitel pro obchod a marketing společnosti Preciosa Lighting.

Preciosa Lighting

Je severočeská společnost s výrobou v Kamenickém Šenově.

Navazuje na dědictví zpracování českého křišťálu prostřednictvím designových svítidel.

Úspěch společnosti i celá její aktivita je založena na téměř třísetleté tradici a jedinečnosti křehkého umění sklářských mistrů v Křišťálovém údolí.

Křišťálová harmonie potvrzuje naši dlouhodobě úspěšnou spolupráci s luxusními hotelovými resorty a řadí se mezi dodávky pro takové řetězce jako Mandarin Oriental, Marriott, Hyatt, Crown Hotels či Peninsula Hotels,“ dodává Jan Volšík.

Zadání bylo jasné: vytvořit přívětivé prostředí, aby se hosté a návštěvníci cítili v hotelu „jako doma“. Největší výzvou při realizaci zakázky bylo sladit kroky všech partnerů projektu - londýnského designéra s provozovatelem řetězce Shangri-La v Hong Kongu a developerem v Číně. V kombinaci se sklářskou výrobou na severu Čech.

Koncept Shangri-La

Je mezinárodní hotelový řetězec se sídlem v Hong Kongu. Společnost založil v roce 1971 Robert Kuok.

Společnost vlastní více než 100 luxusních hotelů a resortů v 77 destinacích po celém světě.

Koncept Shangri-La má přinášet svým hostům prvotřídní služby uprostřed klidného prostředí spojeného s inspirativním designem a jedinečnými zážitky v předních světových metropolích a letoviscích.

Světelnou instalaci Křišťálová harmonie pro vlajkový projekt Shangri-La společně navrhla Preciosa s designéry hotelu ze studií Ga, STACK, Takenouchi Webb a HBA. Inspirací pro design hotelu jim byly nejen přírodní motivy, ale i šanghajská architektura a kultura.

Zdroj