Nejméně 120 lidí zemřelo v tlačenici při oslavách Halloweenu v Soulu

5 měsíce starý 96

foto Nejméně 59 lidí zemřelo 29. října 2022 v tlačenici při oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu. Na snímku zasahují záchranáři.

Soul - Nejméně 120 lidí zemřelo v tlačenici při oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu. Dalších 100 lidí bylo zraněno, někteří jsou ve vážném stavu. Počet mrtvých se tak může ještě zvýšit. Uvedl to šéf hasičského sboru v Soulu Čche Song-pom. Podle dřívějších zpráv bylo asi 50 lidí ošetřováno kvůli zástavě srdce.

Podle hasičů se předpokládá, že lidé byli umačkáni k smrti poté, co se velký dav začal tlačit vpřed v úzké uličce poblíž hotelu Hamilton, hlavního místa večírků v Soulu. Záchranáři pokračují v převozu zraněných do nemocnic po celém Soulu, napsala agentura AP.

Do ulic bylo k ošetření zraněných nasazeno více než 800 záchranářů a policistů z celé země, včetně veškerého dostupného personálu v Soulu. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol nařídil nasazení záchranářů specializovaných na pomoc po katastrofách.

Televizní záběry a fotografie z místa události ukazují sanitní vozy seřazené v ulicích, kde je také množství policistů a záchranářů, kteří přenášejí zraněné na nosítkách. Je také vidět, jak záchranáři a chodci provádějí resuscitaci lidí ležících na zemi.

Podle místních médií se na oslavu Halloweenu do čtvrti Itewon, která je známá množstvím barů a nočních klubů, sjelo přibližně 100.000 lidí.

Zdroj