Kvůli úniku plynu ve výrobním provozu na severu Indie v neděli zemřelo nejméně devět lidí, dalších 11 skončilo v nemocnici. Informovala o tom agentura Reuters. Server Hindustan Times napsal, že neštěstí v mlékárně ve městě Ludhiána způsobil únik plynu z chladícího zařízení.

Dillí 7:53 30. dubna 2023

Policie místo nehody uzavřela (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Jedenapůlmilionové město Ludhiána leží ve státě Paňdžáb a únik plynu v provozu Goyal Milk Plant byl nahlášen brzy ráno. Podle indických médií bylo zamořené i okolí mlékárny a lidé doma omdlévali.

Policie místo uzavřela, záchranáři i policisté byli na videozáznamech vidět s respirátory a někteří i v ochranných oblecích.

Průmyslové nehody jsou v Indii časté. V mnoha případech bývají přičítány porušování bezpečnostních předpisů a laxním bezpečnostním kontrolám ze strany indických úřadů.

Často jde o požáry nebo exploze, ani úniky chemikálií ale nejsou výjimečné. Asi nejtragičtější havárií tohoto druhu byl únik plynů z továrny amerického koncernu Union Carbide v Bhópálu z roku 1984.

Bezprostředně po nehodě tehdy zahynulo na 3500 lidí a v následujících letech více než 15 000. Kolem půl milionu osob v důsledku katastrofy postihly zdravotní problémy.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Nejméně devět lidí zemřelo kvůli úniku plynu v indické mlékárně. Policie místo uzavřela

  2. Chytil připravil gól a pomohl Rangers vybojovat sedmý zápas, Toronto slaví postup po 19 letech

  3. Útočník v Texasu zastřelil v jednom domě pět lidí. Dvě ženy zemřely v ložnici, kde chránily děti

  4. Korunka, Zamiňáček, Mašinka a další. Svou dětskou skupinu by po ministerstvech mohl mít i Parlament

  5. Zájem o letní tábory v Česku je stále vysoký. Jejich ceny se zvedly až o čtvrtinu

  6. Ruští opozičníci se nedokážou sjednotit

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme