Nejslavnější česká kapela se náhle rozpadla. Nikdo to nečekal, důvody jsou hodně překvapivé

před 5 měsíce 147

Hudební skupiny nepatří k nejstálejším tělesům a pravdou je, že drtivá většina z nich se rozpadne ještě předtím, než pořádně prorazí. Ovšem poté, když se nějaké té kapele podaří prorazit, už vidíme obvykle snahu zůstat pohromadě, jelikož to bývá finančně velmi výhodné. Taková funkční kapela dokáže vyprodávat obrovské haly a vydělávat spoustu peněz.

Velká změna

Přesto ale tu a tam dojde k rozpadu, a to tehdy, kdy už jsou představy jednotlivých členů natolik rozdílné, že nelze pokračovat. Obvykle si některý z hudebníků myslí, že je důležitější než ostatní a vydává se na sólovou dráhu, případně do jiného projektu, kde by měl větší slovo. Ovšem rozpady těch nejslavnějších kapel jsou zřídkavé, už jen proto, že jich zase tolik není.

Proto jsou teď tolik sledovány okolnosti rozpadu pravděpodobně nejslavnější české hudební skupiny, a to Lucie. Ta totiž nečekaně oznámila, že jí opouští frontman David Koller. “Rozcházíme se v dobrém a dohodli jsme se, že společně odehrajeme všechny nasmlouvané koncerty do konce letních prázdnin,” uvedla skupina ve společném prohlášení na svých sociálních sítích.

Koller prý odchází proto, aby se mohl více věnovat rodině. Ten se však v rozhovoru pro časopis Headliner rozpovídal i o jiných důvodech. Prý si chtěl opuštěním jedné kapely, ve které působí, uvolnit ruce. Má totiž ještě svou kapelu, kde je jednoznačným lídrem a potom ještě zkouší s Jasnou pákou. Projektů má zkrátka až nad hlavu a působení v Lucii pro ně bylo zřejmě tím nejméně důležitým, jakkoliv bylo asi finančně nejzajímavější.

Už druhý odchod

Je přitom paradoxní, že David Koller z Lucie neodchází poprvé. Mnozí už zapomněli, že v roce 2004 přestala Lucie působit, protože z ní právě tento zpěvák odešel. Potom se opět dala dohromady, jakkoliv v tom mnozí viděli kalkul. Avšak na pódiích to kapele šlapalo, takže se předpokládalo, že bude působit dále. Jak se však ukazuje, zase tak optimální to zřejmě nebylo.

Čtěte také: V Česku se zničehonic rozpadla legendární kapela. Hrozně jsme se trápili, oznámila skupina fanouškům. Ti nevěří vlastním očím

Lucie deklaruje, že bude působit i nadále. To bude mít dvě fáze. Kapela se rozhodla dostát svým závazkům, z čehož vyplývá, jak moc racionálně její členové uvažují. Do konce letních prázdnin tedy odehraje všechny domluvené koncerty ve stávajícím složení. Potom se zřejmě bude pokoušet hrát i dál, ale je otázkou, zda o to bude v nekompletní či pozměněné sestavě zájem. Zůstávající členové si jistě přejí, aby byl, ale bude to především na fanoušcích.

Foto: Shutterstock

Přečtěte celý článek